Otrdiena,  19. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Betija, Elizabete, Liza, Līze
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Noslēdzies VKKF atbalstīts projekts “Portrets tuvplānā (7). Bilžu grāmatas”

  6. novembris 2018, 17:44 2018 drukāt
  Noslēdzies Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra realizētais projekts “Portrets tuvplānā (7)”. Bilžu grāmatas”, kuru finansiāli atbalstīja VKKF. Projekts tika atbalstīts ar 500.00 euro lielu līdzfinansējumu.
   
  Projekta mērķis bija organizējot radošus pasākumus, tikšanās ar grāmatu autoriem-ilustratoriem, veicināt bērnu interesi par grāmatām un dažādot kultūrvidi un norises pagastā. Projekta laikā īpaša uzmanība tika pievērts bērnu literatūrai un ilustrācijām, jo ilustrācijas ir pirmās, ko mazāki bērni uztver, skatās, kā dēļ izvēlas grāmatu lasīšanai. Radoši darbojoties kopā ar grāmatu ilustratoriem bērni uzzināja interesantus faktus, attīstīja radošumu un veidoja savu radošos darbus, iepazina grāmatu pasauli..
  Projekta laikā notikuši 5 pasākumi-tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem un grāmatu ilustratoriem Kursīšu pamatskolā un iepazīta to personība, literārā un mākslinieciskā darbība. Notika tikšanās-radošā darbnīca ar grāmatu ilustratori Agiju Staku, bērnu grāmatu autori Lindu Nemieru (autore tikās ne tikai ar jaunākajiem bērniem, bet arī ar pusaudžiem un runāja par fantāzijas žanru un iepazīstināja viņus ar grāmatām un savu literāro darbību), mākslinieku, grāmatu ilustratoru Dāvi Ozolu un  grāmatu autori, tulkotāju Rutu Svažu un mākslinieci Ilzi Dobeli. Projekta laikā tika sarīkotas 3 grāmatu ilustrāciju izstādes – Agijas Stakas grāmatu ilustrāciju izstāde Kursīšu bibliotēkā un Dāvja Ozola ilustrāciju un Kursīšu pamatskolas skolēnu darbu izstāde (iedvesmojoties no Agijas Stakas darbiem) Kursīšu pamatskolā. Tāpat, lai popularizētu viesu literāro un māksliniecisko darbību tika izveidotas 4 viesu sarakstīto vai ilustrēto grāmatu izstādes Kursīšu pamatskolā.  
  Pasākumi Kursīšu pamatskolā pulcējuši 121 cilvēku lielu auditoriju, gan pieaugušos, gan bērnus no Kursīšiem.
  16.aprīlī bibliotēkā viesojās Kursīšu PII 6-gadīgie un 4-gadīgie bērni, lai piedalītos aktivitātē “Stāsti par… ilustrācijas”. Bērni apskatīja Agijas Stakas grāmatu ilustrāciju izstādi, kura bija apskatāma bibliotēkā, iepazinās ar grāmatām, kuras ilustrējusi māksliniece, iedvesmojoties no ilustrācijām sacerēja savas pasakas vai notikumus. Tikšanās izskaņā bērni saņēma mājas uzdevumu – pabeigt Agijas Stakas ilustrāciju, jo kopētājs daļu no tām atstājis baltu! Pēcāk bērnu darbi tiks izlikti izstādē bibliotēkā.
  20.aprīlī Kursīšos viesojās grāmatu ilustratore, māksliniece Agija Staka, lai Kursīšu pamatskolas bērnus iepazīstinātu ar grāmatu tēliem, kuri ar viņas palīdzību atdzīvojas grāmatu lappusēs. Agija iepazīstināja bērnus ar ilustratora profesiju, kā top grāmatas un ilustrācijas, rādīja darbus no grāmatām, praktiski rādīja kā top zīmējums, tēla raksturi. Bērniem bija iespējas iepazīties ar grāmatām skolas bibliotēkā izliktajā izstādē. Arī paši bērni varēja iejusties ilustratora lomā, jo visu mēnesi varēja papildināt izdzisušās grāmatu ilustrācijas un papildināt zīmējumu.
  No 9.aprīļa līdz 22.jūnijam bibliotēkā bija apskatāma mākslinieces Agijas Stakas grāmatu ilustrāciju izstāde, kurā varēja aplūkot dažādās tehnikās radītas grāmatu ilustrācijas, kuras var atrast dažāda vecuma bērnu literatūras darbos.
  14.maijā Kursīšu pamatskolas skolēniem bija iespēja tikties ar grāmatu autori Lindu Nemieru. Rakstniece sarunā ar pamatskolas klašu skolēniem iepazīstināja ar sevi, savām sarakstītajām grāmatām un procesu, kādā top grāmata. Rakstniece sarunā ar bērniem atzina, ka vēlējusies rakstīt jau kopš agras bērnības, pēc rakstura ir nemierīga un trauksmaina un rakstot vēlas lai grāmata lasītājam būtu kā izklaide, tādēļ savus darbus raksta, tā sauktajā, pilsētas fantāzijas žanrā. Kopīgi ar jaunāko klašu skolēniem tika izlasīta un pārrunāta pagaidām vienīgā grāmata mazajiem lasītājiem – „Pūča un Pinčijas gaisa pilis”, par ņipru pelēnu piedzīvojumiem.
  9.oktobrī Kursīšu pamatskolā notika pasākums „Kad grāmatu varoņi kļūst krāsaini” tikšanās ar grāmatu ilustratoru Dāvi Ozolu. Bibliotēkas vadītājs izlasīja jaunāko Dāvja ilustrēto grāmatu un pārrunāja tajā pausto ar bērniem. Mākslinieks pastāstīja kā viņš sācis zīmēt, kā top zīmējumi. Radošajā darbnīcā katrs bērns varēja krāsot un lūgt padomu māksliniekam, lai skaistāk izkrāsotu Dāvja radīto zīmējumu. Noslēguma Dāvis, pēc saviem ieskatiem, apbalvoja, viņaprāt, labāko darbu un pamatoja savu izvēli, ka māksliniekam jābūt radošam, bezbailīgam un jāizmanto dažādi materiāli un tehnikas. Dāvja ilustrēto grāmatu par darbu saņēma Niks Melnbārdis. Pirms tikšanās bērni varēja apskatīt ekspresizstādi „Kad grāmatu varoņi kļūst krāsaini” - skices un darbi, kurā tika parādītas Dāvja skices, darbi un ilustrētās grāmatas.
  30.oktobrī Kursīšu pamatskolas sākumskolas skolēni un pirmskolas 6gadīgās grupas audzēkņi pulcējās, lai sagaidītu ciemiņus – bērnu grāmatu autori un tulkotāju Rutu Svažu un mākslinieci Ilzi Dobeli. Tikšanās laikā rakstniece R.Svaža pastāstīja par savām sarakstītajām grāmatām, par sadarbību ar grāmatu ilustratoriem un kā viņa izvēlas grāmatas tulkošanai. Bērniem tika dots uzdevums uzmanīgi klausīties rakstnieces lasītajā stāstā un uzmanīgākajiem klausītājiem bija dota iespēja tikt pie balvas – rakstnieces grāmatas. Balvas šoreiz nopelnīja Elza Griķe un Toms Blinkins. Tā kā rakstnieces viena no grāmatiņu varonēm ir meitenīte Baiba, tad māksliniece Ilze Dobele tikšanās turpinājumā parādīja bērniem, kā no vienkāršiem materiāliem, katrs pats var izveidot savu meitenīti – lellīti Baibu. Bērni ar aizrautību ķērās pie darba un gala rezultāts iepriecināja gan pašus, gan skolotājus, gan pašu mākslinieci.
  Bildes no pasākumiem pieejamas šeit - http://www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka/gallery/ ; https://www.facebook.com/kursisilibrary/ kā arī www.kursisi.lv .
  Par projekta aktivitātēm un pasākumiem varēja izlasīt afišās, interneta vietnēs – www.kursisi.lv, www.saldus.lv, www.biblioteka.lv, bibliotēkas profilos sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com, twitter.com, publikācijās – laikrakstā “Saldus Zeme”, informatīvajos izdevumos “Saldus Novada vēstis” un “Kursīšnieks”.
   
  Mārtiņš Lagzdons
  Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs
  Projekta vadītājs
   
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: