Piektdiena,  23. augusts,  2019
 
Vārda dienas:   Ralfs, Valgudis, Vitālijs
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Noslēdzies VKKF atbalstīt projekts “Portrets tuvplānā (4)”

  4. marts 2017, 12:19 2017 drukāt
  Noslēdzies Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra realizētais projekts “Portrets tuvplānā (4)”, kuru finansiāli atbalstīja VKKF. Projekts tika atbalstīts ar 700.00 euro lielu līdzfinansējumu.
  Projekta laikā notikuši 6 pasākumi-literāras tikšanās ar latviešu literātiem – Māri Bērziņu, Jāni Lejiņu, TV režisori Virdžīniju Lejiņu, dzejnieku Andri Akmentiņu, jauniešu fantāzijas literatūras rakstnieci, tulkotāju Lauru Dreiži, bērnu literātiem Juri Zvirgzdiņu un Luīzi Pastori. Pasākumi Kursīšu bibliotēkā-informācijas centrā un pamatskolā pulcējuši 131 cilvēku lielu auditoriju, gan pieaugušos, gan bērnus no Kursīšu, Gaiķu pagastiem un Saldus pilsētas. Aktivitātes un tikšanās tradicionāli notika gan pagasta bibliotēkā, gan Kursīšu pamatskolā.
  Lai iepazītu literātu radošo darbu un personību tika izliktas 6 literatūras un materiālu izstādes, kas tapušas sadarbojoties ar Saldus pilsētas bibliotēku un apkārtējām kaimiņu pagastu bibliotēkām, jo tajās varēja aplūkot arī Saldus novada bibliotēkās pieejamos autoru darbus, kas izraisīja patiesu interesi no lietotāju puses.
  23.septembrī uz “Dzejas dienu 2016” noslēguma pasākumu “Maigi gari rīti” Kursīšu bibliotēkā pulcējās dzejas draugi, lasītāju kluba dalībnieki un citi kursīšnieki. Pasākumā notika tikšanās ar dzejnieku Andri Akmentiņu, kurš lasīja savu dzeju, prozas darbus, runāja par sevi, savu darbu un to kas viņu pamudina rakstīt, stāstīja par savu ģimeni un atgadījumiem iz bērnu dzīves, kas dod iedvesmu rakstīšanai, par plāniem un paredzētajiem darbiem, par dzīvi un saviem sabiedriskajiem pienākumiem. Dzejnieka paša izpildījumā skanēja dzeja un proza, kas raisīja smieklus caur asarām, paša komponētās dziesmas. Pasākuma ievadā Kursīšu amatierteātra “Kodols” aktieri bija sagatavojuši dzejas performanci, kurā uz pirmo tikšanos sanāca Lasītāju kluba dalībnieki, kā jau dzīvē mēdz gadīties arī šoreiz radoši interpretējot uzdevumu, uz pirmo tikšanos meitenes bija paņēmušas ne tikai Akmentiņa dzeju, bet arī Akmentiņus no jūras, dārza, ceļmalas vai meža. Skanēja autora dzeja Lasītāju kluba dalībnieču izpildījumā.
  18.oktobrī Kursīšu pamatskolā notika Kursīšu bibliotēkas organizēts pasākums “Mākslai pa pēdām”, tikšanās ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori. Tikšanās laikā 3.-5. klase bērniem bija iespēja uzzināt par grāmatu tapšanu, kādi cilvēki ir iesaistīti, lai taptu grāmata, par autores darbiem, skatīties videoklipus un iejusties detektīvu ādā, risinot krustvārdu mīklu saistībā ar grāmatu sēriju “Mākslas detektīvi”. Katrs pasākuma dalībnieks varēja iesākt veidot savu grāmatu, jo bija jāuzraksta svarīgākās lietas, kas ir katrai grāmatai – autors (katrs pats bērns), grāmatas nosaukums, pirmais un pēdējais teikums. Svarīgi bija rakstīt tā, lai katram pašam būtu interesanti šādu grāmatu lasīt.
  8.decembrī bibliotēkā notika pasākums “Latvieša dvēselei izstāstīts stāsts” – tikšanās ar rakstnieku Jāni Lejiņu un TV režisori Virdžiniju Lejiņu. Tikšanās laikā notika saruna par Jāņa Lejiņa un Virdžīnijas Lejiņas darbiem. Abiem viesim tuva ir vēstures tēma, kas atspoguļota darbos - J.Lejiņa triloģijā “Zīmogs sarkanā vaskā” un “Kamera obskura” un V.Lejiņas seriālos un videofilmās par Latvijai nozīmīgām personībām. Viesi dalījās pieredzē par seriālu tapšanu un aizkulisēm – par scenārista darbu un režisora darbu, un sadarbību gan darbā, gan dzīvē. Runājām par lietām, kas svarīgas abiem viesim – par latviešu pašapziņu, par darbu un tā veikšanu un attieksmi pret lietām un cilvēkiem sev līdzās. Neiztrūka arī jautri atgadījumi iz dzīves un profesionālā darbības.
  31.janvārī Kursīšu pamatskolas Bērnu centriņā notika pasākums “Par lāčiem un ceļojumiem”, kurā viesojās viens no pazīstamākajiem bērnu grāmatu rakstniekiem Juris Zvirgzdiņš. 1. – 5. klases skolēniem tika dota iespēja tikties klātienē un uzdot jautājumus Jurim Zvirgzdiņam. Bet bija arī uzdots uzdevums – bērniem bija jāpaņem līdzi savs lācītis. Un katra klase bija izveidojusi kopīgu grāmatu, kurā tika aprakstīts un uzzīmēts katra bērna lācītis. Katram bērnam pasākuma sākumā vajadzēja nosaukt sava lācīša vārdu. Autora mīļākie lācīši ir Tobiass un no verdzības izglābtais lācēns Čārlijs Lī.
  14.februārī Kursīšu pamatskolā viesojās pusaudžu literatūras rakstniece un tulkotāja Laura Dreiže. Uz šo pasākumu tika aicināti 6.-9. klases skolēni. Pārsvarā raksta zinātnisko fantastiku un fantāziju stilā. Pasākuma laikā autore pastāstīja par saviem pirmajiem soļiem literatūrā un kā tapa katra no uzrakstītajām grāmatām. Dalījās pieredzē par rakstīšanu, ideju atrašanu un grāmatu tapšanu.
  28.februāra vakarā bibliotēka notika pasākums “Gan jau viss būs labi”, tikšanās ar rakstnieku Māri Bērziņu. Autors klātesošos iepazīstināja ar sevi, pastāstīja par saviem darbiem un to kā top grāmata un kā strādā rakstnieks. Interesanta saruna izvērtās par autora grāmatu “Svina garša”, kas tajā no personīgas dzīves ielikts, kās no draugu, radu atmiņām, kas no vēstures dokumentiem un avotiem. Klātesošie uzdeva jautājumus un priecājās par tikšanos, jo grāmata ir viena no pēdējo laiku lasītākajiem darbiem bibliotēkā.
  Bildes no pasākumiem pieejamas šeit - http://www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka/gallery/ kā arī www.kursisi.lv un facebook.com bibliotēkas profilā.
  Pasākumu tapšanā nostiprinājās sadarbība starp Kursīšu bibliotēku-informācijas centru, Kursīšu pamatskolas bibliotēku un kultūras darba organizatori.
  Par projekta aktivitātēm un pasākumiem varēja izlasīt afišās, interneta vietnēs – www.kursisi.lv, www.saldus.lv, www.biblioteka.lv, Bibliotēkas profilos sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com, twitter.com, publikācijas – laikrakstā “Saldus Zeme”, informatīvajos izdevumos “Saldus Novada vēstis” un “Kursīšnieks”.
   
  Mārtiņš Lagzdons
  Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs
  Projekta vadītājs
  < Augusts 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: