Pirmdiena,  21. oktobris,  2019
 
Vārda dienas:   Severīns, Urzula
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Marta notikumi skolā un bērnudārzā

  8. aprīlis 2016, 12:49 2016 drukāt
  Pirmais pavasara mēnesis skolā pavadīts, aktīvi piedaloties pasākumos gan skolā, gan pagastā, gan novadā.
  Marta mēnesī sākumskolēni pulcējās skolas bibliotēkā ritināt brāļu Grimmu pasaku kamoliņu. Jau pirms pasākuma bērni bija iepazinušies ar bibliotēkā izliktajām brāļu Grimmu pasaku grāmatām, lasījuši tās, zīmējuši ilustrācijas sev mīļākajām pasakām. Tad nu pasākuma laikā, lēni ritinot pasaku kamolu, varēja savā starpā mēroties zināšanām par brāļiem Grimmiem, burtu režģī atpazīt Grimmu pasaku varoņus, salikt puzli ar pasaku varoņu attēliem. Pasākuma noslēgumā mūsu ciemiņš un BIC vadītājs M.Lagzdons nolasīja pasaku par Brēmenes muzikantiem un visi korī dziedājām Brēmenes muzikantu dziesmu!
  Latviešu valodas olimpiādē Saldus novadā piedalījās 5.klases skolniece L.Kinča un 7.klases skolniece A.Romane. Mājturības un tehnoloģiju olimpiādē piedalījās 6.klases skolniece E.Buraka, ģeogrāfijas olimpiādē 9.klasei piedalījās E.Romanis, R.Madžulis. Paldies skolotājām S.Vītolai, D.Rožkalnei un A.Slūtiņai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.
  24.martā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumā piedalījās pagasta pārvaldes vadītājs V.Drukovskis, visi skolas skolēni un skolotāji. Skarbo notikumu sajūtas izrunāja un izdziedāja skolas koris, skolēni, skolotāji un pagasta kultūras dalībnieki. Gan vārdos, gan sirdī viens otram vēlējām, lai nekad nevienam vairs nebūtu jāpiedzīvo tik daudz bēdu un pazemojuma kā izsūtītajiem tautiešiem.
  29.martā Lieldienu zaķēns Čikiņš sagaidīja sākumskolas skolēnus uz jautru pasākumu. Skolēni runāja tautasdziesmas, stāstīja ticējumus par Lieldienām. Mācīja viens otram, kā nokrāsot olas dažādās krāsās. Vislielāko prieku sagādāja olu ripināšana. Skolēni azartiski vēroja savu olu veiksmes. Bet īpaši nesaskuma, ja neizdevās iegūt sev vēl kādu olu. Nākamgad taču atkal būs Lieldienas  un tad veiksies labāk!
  31.martā visi bijām Teātra dienas noskaņās. Katra klase bija izvēlējusies sev tīkamu priekšnesumu, ar kuru iepriecināt skatītājus. Daudzi dalībnieki bija padomājuši par lomai atbilstošu apģērbu, īpaši krāšņi tērpi bija 1. un 2.klases skolēniem. Pasākuma noslēgumā uzstājās skolas dramatiskā pulciņa dalībnieki ar ludziņu „Trīs laimīgi zaķi” skolotājas D.Rožkalnes vadībā. Lai nākamajās Teātra dienās vairāk drosmīgo tēlot gribētāju!
  Direktores vietniece ārpusstundu darbā Andra Rorbaha, bibliotekāre Sandra Kilevica.

  Paldies Skolas padomes vecākiem par 1.aprīlī organizēto spēļu pēcpusdienu skolēniem un viņu vecākiem! Pasākums bija interesants, spēles aizraujošas, komandu dalībnieki saliedēti.
  Skolotāju vārdā Sanita Vītola.

  “Sen dzirdēju, nu ieraugu”
  16.martā bērnudārza skolotājas piedalījās Saldus novada pirmsskolas izglītības skolotāju 5.konfrencē “Sen dzirdēju, nu ieraugu…”. Tā kā šajā laikā notika Jaņa Rozentāla 150 jubilejas pasākumi, dalībniekus uzrunāja muzeja pedagoģe Sandra Leitholde. Savā pieredzē darbā ar bērniem dalījās trīs lektores, stāstot par dabas nozīmi bērna dzīvē un attīstībā, par cilvēka un dabas savstarpējo mijiedarbību, pār bērnu ieinteresēšanu ar dabu saistītos jautājumos. Konferences turpinājumā visi novada bērnudārzu kolektīvi prezentēja metodisko materiālu par tēmu “Sen dzirdēju, nu ieraugu”. Katrs kolektīvs interesantā un radošā veidā prezentēju savus izveidotos materiālus. Varējām iepazīties ar Saldus skaistākajām vietām, iepazīt Cieceres upītes vēsturi, J.Rozentāla dzimtās vietas un daudz ko citu. Mūsu kolektīvs prezentēja pašgatavotu koka puzli “Mans pagasts – Kursīši”, kurā attēlotas skaistākās vietas Kursīšu pagasta centrā – dīķis, bērnudārzs, bibliotēka un citi objekti. Konferences noslēgumā katrs bērnudārzs tika apbalvots ar pateicību un žūrijas labajiem vārdiem par veikto darbu.
   
  Vecvecāku rīts bērnudārzā
  31.martā visi vecvecāki bija mīļi gaidīti bērnudārzā, lai kopā ar mazbērniem pavadītu jaukus mirkļus. Kopā ar mazbērniem, skolotājām un auklītēm vecvecāki baudīja bērnu sniegto koncertu, kurā bērni skaisti dziedāja dziesmas, dejoja dejas un izspēlēja dramatizētās latviešu tautas pasakas “Zvēri un abru taisītājs”, “Vecīša cimdiņš” un “Kukulītis”. Pārsteigums bija liels, kad omes pašas iejutās pasaku varoņu lomās un izspēlēja pasakas - “Rācenis”, “Sarkangalvīte un vilks” un  “Mammu, kur lielā karote”. Svētku noslēgumā visas omes un opji kā dāvanas no bērniem saņēma pašgatavotus pavasara ziedus un mīļas bučas.
  Kursīšu pamatskolas pirmsskolas skolotājas Maija Rorbaha, Baiba Griķe.
  Oktobris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: