Piektdiena,  23. augusts,  2019
 
Vārda dienas:   Ralfs, Valgudis, Vitālijs
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Jauns projekts - Tiec sadzirdēts

  12. februāris 2015, 18:57 2015 drukāt
  Kursīšu pamatskolas kolektīvam ir iespēja realizēt jaunu ideju – skolas radio centra ierīkošanu. Šāda iespēja radās, piedaloties Saldus novada pašvaldības konkursā. Kursīšu pamatskolas projekts „Tiec sadzirdēts!” janvārī tika novērtēts un atbalstīts.
  Kursīšu pamatskolas vide tiek organizēta, lai varētu attīstīties aktīva, radoša, uzņēmīga personība. Vairākus gadus ir iznākusi skolas avīze, skolēni ir aktīvi darbojušies skolas līdzpārvaldē, aktīvāk ir iesaistījušies pasākumu organizēšanā un aktīvāk līdzdarbojušies pasākumos. Taču arvien vairāk pieaug to skolēnu skaits, kuri nevēlas uzņemties atbildību un veikt sabiedriskus pienākumus skolā.  Nelabprāt piedalās skolēnu līdzpārvaldē. Skolēni, tā vietā,  lai aktīvi darbotos, veidotu skolā dažādus pasākumus, labprāt izvēlas interneta spēles, kuras neveicina sadarbību. Tāpēc skolā ir jāveicina skolēnu vēlme uzņemties atbildību, iniciatīvu veidot pasākumus. Viens no veidiem, kā Kursīšu pamatskolā, kurā mācās 72 skolēni no 1.-9.klasei, strādā 13 skolotāji, veicināt skolēnu līdzdalību un līdzatbildību skolas dzīves pilnveidošanā, padarot to interesantu un mūsdienīgu, ir izveidot skolas radio tīklu un organizēt radio darba grupu, kas vadītu radio darbu. Aptaujājot skolēnus un skolotājus, gandrīz visi respondenti uzskata, ka radio izveide skolā aktivizēs skolēnu iesaistīšanos pozitīvas vides radīšanā, lielākā daļa uzskata, ka uzlabos sadarbības prasmes, padarīs mūsdienīgāku skolas dzīvi, uzlabos sadarbību starp skolēniem un skolotājiem.
  Līdz ar to no februāra līdz aprīlim notiks vairākas projekta aktivitātes, kā rezultātā aprīlī, projektu nedēļas laikā, notiks radio atklāšanas pasākums. Projekta realizēšanā tiks izveidota skolēnu radio un līdzpārvaldes interesentu grupa, kuri piedalīsies radio telpas remontēšanā, tā praksē pielietojot un nostiprinot mājturības programmā apgūtās zināšanas un prasmes, kuri tiksies ar Saldus radio darbiniekiem, lai izzinātu Saldus radio darbu, žurnālistu darba paņēmienus. Grupa projektu nedēļas laikā izveidos radio programmas saturu, izzinot pārējo skolēnu un skolotāju ieteikumus, un uzaicinās skolotājus kā konsultantus viņu pārzināmās jomās.
  Realizējot projektu, skolā tiks  sakārtota viena jauna telpa, skolēniem tiks radīta iespēja radoši izpausties, mācīties plānot laiku, uzņemties atbildību par pateiktu vārdu, pilnveidos sadarbības prasmes, interesanti pavadīs laiku pēc stundām. Radio darbība sniegs pozitīvas emocijas katru dienu. Uzlabosies skolas mikroklimats.
  Lai projekts veiksmīgi tiktu realizēts, mums ir nepieciešama palīdzība gan pie telpas remonta, gan radio ierīkošanas un programmas izveidošanas. Tādēļ aicinām atbalstīt darboties gribošus vecākus un skolēnus, kas var par prieku sev un citiem piedalīties projekta realizēšanā.
  Ja ir laba ideja, nepaliec malā! Tiec sadzirdēts!

  Projekta vadītāja Irēna Lagūna.
  < Augusts 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: