Sestdiena,  14. decembris,  2019
 
Vārda dienas:   Auseklis, Gaisma
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Dzejas dienas Kursīšos

  24. septembris 2016, 15:48 2016 drukāt
  Septembrī visā Latvijā svin Dzejas dienas, arī Kursīšos ar vairākiem interesantiem pasākumiem gan skolā, gan pagastā tika atzīmētas Dzejas dienas. 
  Dzejas dienu maratonu Kursīšos rīkoja bibliotēku un kultūras darba organizatore, piedāvājot sabiedrībai trīs dažādus pasākumus piektdienu vakaros.
  9.septembrī notika “Radošā dzejas stunda” kopā ar Ivetu Strikasu, kuras laikā interesenti tika aicināti līdzi ņemt sev tuvāko grāmatu un lasīt dzeju. Runājām par dzeju un dzejas dienām, klausījāmies O.Vācieša dzejas ierakstus, kā iespaidā tapa dažādi radoši darbi – smilšu gleznas, augu gobelēns un sajūtu aplis. Vakars nelielā kompānijā un sirsnīgā gaisotnē pagāja nemanot.
  FOTO GALERIJA - Mārtiņš Lagzdons
  16.septembrī notika otrais “Dzejas dienu 2016” pasākums “Par zvaigznēm, puķēm un…”, kurš kopā pulcēja padsmit cilvēkus, kurus instrumentālās mūzikas un dzejas pasaulē ieveda pianists Zigurds Turss un rakstniece, aktrise Dace Priede. Skanēja Imanta Ziedoņa un Dinas Bitēnas-Sirmās dzeja par dzīvi, ziediem, emocijām un sajūtām. Pianista improvizācijas, mūzikas skaņas un melodijas to papildināja un paspilgtināja.
  FOTO GALERIJA - Mārtiņš Lagzdons
  23.septembrī uz “Dzejas dienu 2016” noslēguma pasākumu “Maigi gari rīti” Kursīšu bibliotēkā pulcējās dzejas draugi, lasītāju kluba dalībnieki un citi kursīšnieki. Pasākumā notika tikšanās ar dzejnieku Andri Akmentiņu, kurš lasīja savu dzeju, prozas darbus, runāja par sevi, savu darbu un to kas viņu pamudina rakstīt, stāstīja par savu ģimeni un atgadījumiem iz bērnu dzīves, kas dod iedvesmu rakstīšanai, par plāniem un paredzētajiem darbiem, par dzīvi un saviem sabiedriskajiem pienākumiem. Dzejnieka paša izpildījumā skanēja dzeja un proza, kas raisīja smieklus caur asarām, paša komponētās dziesmas. Pasākuma ievadā Kursīšu amatierteātra “Kodols” aktieri bija sagatavojuši dzejas performanci, kurā uz pirmo tikšanos sanāca Lasītāju kluba dalībnieki, kā jau dzīvē mēdz gadīties arī šoreiz radoši interpretējot uzdevumu, uz pirmo tikšanos meitenes bija paņēmušas ne tikai Akmentiņa dzeju, bet arī Akmentiņus no jūras, dārza, ceļmalas vai meža. Skanēja autora dzeja Lasītāju kluba dalībnieču izpildījumā. Pasākumu notika Kursīšu bibliotēkas izstrādātā un VKKF finansiāli atbalstītā projekta “Portrets tuvplānā (4)” ietvaros.
  FOTO GALERIJA - Sanita Vītola
   
  Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs

  Kā jau mēs visi zinām, septembris ir dzejas dienu mēnesis. Arī šajā mācību gadā mūsu skolā notika Dzejas dienu pasākums. Šogad godā tika celts dzejnieks Uldis Auseklis un viņa skaistie dzejoļi, jo dzejnieks šogad svin nozīmīgu jubileju un nesenā pagātnē bija viesojies mūsu skolā.
  Pasākums notika laukā pie skolas. Katra klase izvēlējās kādu dzejoli, kuru lasīja. Prieks, ka 2. un 3.klases skolēni (E.Melnbārde, I.Trunčenkova, J.Bušs, T.Smelters) dzejoļus runāja no galvas. Bija arī radošs uzdevums - attēlot dzejoli radošā gleznā. Visas gleznas bija ļoti skaistas, un bērni šīs gleznas veidoja ar lielu prieku. Klausījāmies ne tikai U.Ausekļa dzejoļus, bet uzzinājām arī par pašu U.Ausekli, par viņa biogrāfiju, par Runci Franci.
  Tad skolas direktore I.Lagūna visus aicināja pie pateicības ugunskura. Sasēdāmies apkārt un dziedājām. Pēc tam ugunskurā bērām graudus, pateicoties par visu labo, kas mums ir. Mūs visus vienoja vēlme pateikt paldies un vēlme būt labākiem!
  Paldies visiem, kuri iesaistījās šī skaistā pasākuma realizēšanā! Paldies mājturības skolotājam G.G.Baronam un skolas saimniekam Ž.Bergmanim par gleznu rāmjiem!
  FOTO GALERIJA – A.Romane, S.Vītola
   
  Zane Signe Krasauska, Mediju pulciņa reportiere.
  Decembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: