Pirmdiena,  14. oktobris,  2019
 
Vārda dienas:   Minna, Vilhelmīne
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Noslēdzies projekts "Portrets tuvplānā (3)"

  5. janvāris 2016, 12:06 2016 drukāt
  Noslēdzies Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra realizētais projekts “Portrets tuvplānā (3)”, kuru finansiāli atbalstīja VKKF. Projekts tika atbalstīts ar 600.00 euro lielu līdzfinansējumu.
  Projekta laikā notikuši 5 pasākumi-literāras tikšanās ar latviešu literātiem – Māru Cielēnu, Leldi Stumbri, Annu Žīguri, Evu Mārtužu un Gundegu Repši. Pasākumi Kursīšu bibliotēkā-informācijas centrā un pamatskolā pulcējuši 133 cilvēku lielu auditoriju, gan pieaugušos, gan bērnus no Kursīšu, Ezeres, un Nīgrandes pagastiem.
  Lai iepazītu literātu radošo darbu un personību tika izliktas 5 literatūras un materiālu izstādes, kas tapušas sadarbojoties ar Saldus pilsētas bibliotēku un apkārtējām kaimiņu pagastu bibliotēkām, jo tajās varēja aplūkot visus Saldus novadā pieejamos autoru darbus, kas izraisīja patiesu interesi no lietotāju puses.
  16.aprīlī Kursīšu pamatskolā notika pasākums „Pulksteņu nakts gaitas un citi stāsti”, kura laikā bija iespēja satikt bērnu literatūras rakstnieci Māru Cielēnu. 1.-4.klašu bērni iepazinās ar rakstnieces personību un daiļradi, uzzināja kāpēc un kā viņa raksta dzejoļus un stāstus, kur rodas stāstu varoņi, cik grāmatu uzrakstīt un daudz citus bērnu interesējošu jautājumus. Rakstniece mudināju bērnu arī pašiem veidot grāmatas kā to darījusi bērnība pati. Pasākuma laikā veidojās interesanta saruna starp bērniem un rakstnieci. Bērni nolasīja savus izvēlētos dzejoļu rakstniecei kā dāvanu. Pirms pasākuma bērni varēja iepazīties ar rakstnieces darbiem skolas bibliotēkā izliktajā izstādē „Māras Cielēnas darbi un nedarbi bērniem: pasakas, dzejoļi, stāsti”. Iedvesmojoties no rakstnieces darbiem bērni bija darinājuši savas ilustrācijas izlasītajiem dzejoļiem un pasakām.
  23.maijā Kursīšu bibliotēkā viesojās dramaturģe un rakstniece Lelde Stumbre. Interesanta personība un talantīga dramaturģe, tā par viešņu varētu teikt pāris vārdos. Tie nedaudzie pasākuma apmeklētāji bija patiesi ieinteresēti un klausījās Leldes Stumbres stāstījumā par dzīvi, daiļradi, lugu tapšanu un dramaturģijas situāciju mūsdienās, par teātri un lugu iestudēšanu. Bibliotēka bija apskatāma literatūras materiālu izstāde “Leldes Stumbres personības spogulī: darbi un dzīve”.
  3.oktobrī Kursīšu bibliotēkā pasākumā “Paturēt sevī mirkļus gaišos” viesojās rakstniece, sabiedriskā darbiniece Anna Žīgure un somu rakstnieks publicists, karikatūrists Juka Rislaki. Pasākumā interesenti varēja uzzināt pa šo cilvēku literāro darbību, dzīvi un iepazīt personības spēku un viedokli dažādos ar mūsdienu politisko situāciju saistītos jautājumos. Anna Žīgure ieskicēja arī savu vecvecāku Elzas Stērstes un Edvarda Virzas personību un dzīvi. Sanākušajiem izvērtās diskusija ar viesiem par bēgļu jautājumu un latviešu attieksmi un bailēm no nezināmā. Literatūras izstādē varēja iepazīt rakstnieku daiļradi.
  28.novembrī bibliotēkā pasākumā “Sniegs apsedz vaļēju brūci” viesojās dzejniece, rakstniece, “Latvijas Avīzes” redaktore Eva Mārtuža. Pasākuma laikā kopā ar viešņu izstaigājām literāro ceļu un pakavējāmies atmiņās, interesantos atgadījumos no katras grāmatas tapšanas. Autores izpildījumā skanēja dzeja un darbu fragmenti. Runājām par dzīvi un tās mācībām, par latvietību un latviskumu. Bibliotēkā bija izlikta literatūras izstādē, kura mudināja iepazīt viešanas dzīvi un darbību.
  10.decembrī Kursīšu bibliotēkā notika pasākums “Laiks esi tu”, kurā Kursīšu, Ezeres un Nīgrandes pagasta iedzīvotājiem un skolu skolēniem bija iespēja tikties ar mākslas zinātnieci un rakstnieci Gundegu Repši. Sarunas laikā varēja uzzināt par G.Repšes darbiem un iniciētajiem literatūras projektiem “Rakstnieku pavārgrāmata” un vēsturisko romānu sēriju “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, par lasīšanu un mūsdienu latviešu literatūru, problēmām un par to, ko ir vērts rakstīt. Rakstniece atbildēja uz interesentu jautājumiem un runāja pār vērtībām un to, kas viņai šodien ir būtisks, par to kā raksta un kā veidojas attiecības ar uzrakstīto grāmatu un lasītājiem.
  Bildes no pasākumiem pieejamas šeit - http://www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka/gallery/
  Pasākumu tapšanā nostiprinājās sadarbība starp Kursīšu bibliotēku-informācijas centru, Kursīšu pamatskolas bibliotēku un kultūras darba organizatori.
  Par projekta aktivitātēm un pasākumiem varēja izlasīt afišās, interneta vietnēs – www.kursisi.lv, www.saldus.lv, www.biblioteka.lv, Bibliotēkas profilos sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com, twitter.com, publikācijas – laikrakstā “Saldus Zeme”, informatīvajos izdevumos “Saldus Novada vēstis” un “Kursīšnieks”.

  Mārtiņš Lagzdons
  Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs
  Projekta vadītājs
  Oktobris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: