Svētdiena,  15. septembris,  2019
 
Vārda dienas:   Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Zinātniskā diena sākumskolēniem

  10. aprīlis 2018, 10:13 2018 drukāt
  5.aprīlī trīs mūsu skolas skolēni ciemojās Saldus vidusskolā, kur notika pasākums sākumskolēniem „Pētīsim profesijas”. No 1.klases Krista Vaitkus, no 3.klases Toms Smelters, no 4.klases Elīna Melnbārde kopā ar skolotāju T.Spēlmani iepazina sešas dažādas profesijas. 
  Skaistuma studijā Saldus tehnikuma topošās stilistes un viņu pasniedzēja stāstīja par stilista profesiju, par iespēju strādāt filmu studijās un teātros, kur vajadzīgi kostīmu mākslinieki un grimētāji. Pēc tam sekoja praktiska, radoša darbnīca. Pēc skolēnu izvēles bija jāmodelē vai nu tērps, vai krāšņa cepure, vai jāuzliek grims uz papīra zīmētiem modeļiem.
  Dzīvnieku stacijā mūs sagaidīja dažādi truši un viņu saimniece. Varējām smelties zināšanas par šķirnes trušu audzēšanu, kopšanu. Skolēni uzdeva daudz jautājumu, kas trusim garšo, cik ilgi viņi dzīvo, kā pareizi paņemt trusi rokās, cik daudz trusēnu var piedzimt vienai trusenei un citus. Truškope arī rādīja kausus un diplomus, ko ir ieguvusi šķirnes trušu skatēs. Pūkainie dzīvnieciņi nevienu neatstāja vienaldzīgu.
  Mūzikas terapeite stāstīja par mūzikas nozīmi cilvēka dzīvē, kā mūzika dziedina un atveseļo cilvēku, ļāva darboties ar daudz un dažādiem mūzikas instrumentiem, mācīja ritma izjūtu un prasmi ieklausīties daudzveidīgās mūzikas skaņās.
  Skolēni sajūsminājās par iespēju uzvilkt īstu ugunsdzēsēja ekipējumu. Atbildēja uz jautājumiem, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā. Bija iespēja iepazīt elpošanas aparātu, uzlikt masku. Pārliecinājās, ka ugunsdzēsējam ir jābūt ļoti ātram, drosmīgam, gudram un attapīgam.
  Policijas darbinieku stacijā  bija praktiskā nodarbība, kur skolēni apguva pašaizsardzības paņēmienus. Šie paņēmieni noder ne tikai, lai atvairītu kāda ļaundara uzbrukumu, bet arī tad, kad gadās krist uz slidena ceļa, vai jālec no liela augstuma, treneris mācīja un rādīja, kā to darīt, lai maksimāli mazāk sevi savainotu.
  Jaunatnes lietu darbinieku stacijā vadītāji iepazīstināji ar jaunatnes lietu koordinatoru darbu. Šķiet, ka šī profesija bija vismazāk pazīstama. Skolēni ar interesi klausījās par tikšanos ar citu zemju jauniešiem, par projektiem, par brīvprātīgo darbu, par labajiem darbiem, ko veic mūsu novada un Brocēnu novada jaunieši. Pēc tam sekoja praktiska darbošanās, kuras laikā tapa emblēma ar katra dalībnieka vārdu un kopīgs foto.
   
  Tonija Spēlmane, sākumskolas skolotāja.
  Septembris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  16
  17
  18
  19
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: