Svētdiena,  15. septembris,  2019
 
Vārda dienas:   Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Skolā ciemojas māksliniece Agija Staka

  24. aprīlis 2018, 16:13 2018 drukāt
  Pateicoties Kursīšu bibliotēkas – informācijas centra vadītāja izstrādātajam projektam „Portrets tuvplānā (7) Bilžu grāmatas”,  Kursīšu pamatskolas 1.-4.klašu skolēniem un pirmskolas izglītības grupu audzēkņiem 20.aprīlī skolā bija iespēja satikties ar mākslinieci no Rīgas – bērnu grāmatu ilustratori Agiju Staku.
  Mākslinieces zīmējumi jau daudzus gadus iepriecina mazos lasītājus. Viņas zīmējumos redzamas lapsas viltnieces, resni kungi, princeses skruļļotiem matiem, kukaiņi, kas dzer tēju, smaidīgi lāči, zaķi garauši kā arī citi, mums nezināmi zvēri un tēli, kas raugās mums pretī no grāmatas lappusēm.
  Gaidot mākslinieci, skolas skolēni un bērnudārza audzēkņi bija cītīgi pastrādājuši. Viņi iepazinās ar mākslinieces ilustrētajām grāmatām, kopīgi lasīja mākslinieces sarakstīto grāmatu „Āpsēns  Pēcis negrib mazgāties”, taču lielākais un interesantākais darbs bija pie mākslinieces jau izveidotajām ilustrācijām, no kurām puse bija „pazudusi”, mēģināt piezīmēt klāt savu ilustrāciju. Gala rezultāts bija ļoti interesants un radošs. Izveidotie darbiņi priecēja gan pašus, gan mākslinieci.
  Tikšanās laikā māksliniece bērniem stāstīja par to, kā top viņas zīmējumi, ilustrācijas, cik daudz laika aizņem to radīšana. Vispirms māksliniece pati rūpīgi izlasa autora sarakstīto grāmatu, lai saprastu, ko un kā zīmēt, tikai tad veido zīmējuma skices.  Māksliniece arī izskaidroja kā ilustrācijas pēc tam nonāk grāmatās. Bērniem tika rādīti visdažādākie zīmējumi, gan vienkārši – melnbalti, gan koši, krāsaini, gan zīmējumi, kur kopā vienā ilustrācijā tiek izmantotas gan krāsas, gan dabas materiāli, gan auduma gabaliņi un pat fotogrāfijas.  Māksliniece pastāstīja bērniem arī par savu pirmo pašas sarakstīto grāmatu  „Āpsēns  Pēcis negrib mazgāties”. Izrādās,  ideja šai grāmatai ir rasta no pašas dēlēna, kuram bijusi tāda pati problēma kā āpsēnam Pēcim. 
  Tikšanās noslēguma daļā māksliniece uzskatāmi demonstrēja bērniem  kā tiek  zīmēti dažādi dzīvnieciņi, kā top viņu ķermeņi, sejiņas un kā ar vienu zīmuļa vilcienu panākt, lai dzīvnieciņš mainītu savu sejiņas izteiksmi.
  Pateicoties mākslinieces atraktīvajam stāstījumam, tikšanās norisēja jautrā, nepiespiestā gaisotnē.  Noslēgumā māksliniece aicināja bērnus lasīt, priecāties un būt radošiem.
  Tikšanās notika ar VKKF finansiālu atbalstu!
  FOTOGALERIJA – M.Lagzdons, A.Maniņa
  Skolas bibliotekāre Sandra Kilevica.
  Septembris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  16
  17
  18
  19
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: