Pirmdiena,  14. oktobris,  2019
 
Vārda dienas:   Minna, Vilhelmīne
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Notikumi skolā novembrī

  1. decembris 2016, 19:15 2016 drukāt
  Novembris mūsu skolā iezīmējās kā svētku, patriotisma, konkursu, radošu ideju paušanas mēnesis.
  1.novembrī mūsu skolas skolēni Jānis Upenieks, Edvīns Galans, Armands Kļava un direktore Irēna Lagūna devās uz pasākumu ‘’Tehniskās jaunatnes diena’’ Saldū. Darbs notika 4 stacijās. Vienā no stacijām bija jātaisa mašīna no papīra glāzītēm, kartonam gabala un skoča. Otrajā stacijā bija jātaisa katapults no saldējuma kociņiem ar gumiju. Tad notika sacensības. Trešajā stacijā bija jātaisa atlecošā bumbiņa. Un ceturtajā stacijā bija grupu darbā jātaisa instalācija pēc kāršu namiņa principa.
  4.novembrī mūsu 8. klases skolas meitenes Ance Griķe un Arta Romane devās uz jauniešu apmācību ‘’Kritiskās domāšanas aspekti’’ Saldū. Viņas klausījās lekciju. Aktivitāšu rezultātā skolnieces secināja, ka jauniešiem jāļauj izpausties un jāliek rīkot pasākumus. Skolnieces mācījās no lielas problēmas izvedot kādas mazas problēmas un domāt, kā tās varētu risināt. Mācījās veidot teicienus no problēmām un risinājumiem.
  4.novembrī Saldū tika sumināti ‘’Gada skolotāji 2016’’. No mūsu skolas gada skolotāju titulu ieguva mūsu erudītā vēstures, ģeogrāfijas, sociālo zinību skolotāja Dace Rožkalne. No sirds apsveicam!
  9.novembrī 6.klases skolnieks Aigars Rītiņš piedalījās Saldus un Brocēnu novada mājturības konkursā. Aigars ieguva 6. vietu (pavisam bija 29 dalībnieki). Apsveicam Aigaru un skolotāju Gunāru Gunti Baronu!
  11.novembrī O.Kalpaka muzejā „Airītēs” skolas komanda sacentās militārajā šķēršļu joslā. Trasi skrēja mūsu skolas komandas dalībnieki R.Griķis, A.Pietuška, A.Kļava, K.Krūmiņš. Viņi ierindojās 2.vietā, ar ko arī apsveicam! Tajā pašā dienā skolas vēsturnieki piedalījās pasākumā - projekta „Vēstules Latvijai” noslēgumā.
  14.-17.novembrī skolas bibliotēkā valdīja Ziemeļvalstu literatūra, jo 3.un 6.klase piedalījās Ziemeļvalstu literatūras lasīšanas pasākumā. Šī gada tēma „Nākotne Ziemeļos” Pasākums noritēja Rīta stundā, kad sveču gaismā, dzerot tēju, tika lasīti somu autoru darbu fragmenti. Pēc tam notika diskusijas un radoši uzdevumi par izlasīto. Skolas bibliotekāre Sandra Kilevica šos lasījumus organizē jau vairākus gadus. Un katru reizi ir kas jauns un interesants. Paldies viņai par to!
  17.novembrī piedalījāmies skolas un pagasta pašdarbnieku kopkoncertā „Mana dziesma Latvijai.”
  Patriotu nedēļā katra klase veidoja instalāciju „Mana dziesma Latvijai”, kurā attēloja kādu sev mīļu dziesmu.
  23.novembrī skolas komanda Arta Romane, Zane Signe Krasauska, Jānis Upenieks, Armands Kļava piedalījās Erudītu konkursā Saldū. Mūsu komanda 8 komandu konkurencē izcīnīja 1.vietu! Komandai sagatavoties palīdzēja skolotāja Dace Rožkalne. Apsveicam!
  24.novembrī mediju pulciņa dalībnieki Aivars Pietuška, Jānis Krasauskis un Zane Krasauska organizēja atpūtas vakaru- diskotēku „Cepuru balle” ar jautrām atrakcijām.
  25.novembrī 3.-5.klases skolēnu komanda (skolotājs M.Laubergs) startēja novada sacensībās tautas bumbā.
  Līdz 30.novembrim 7.-9.kl. komanda un viņu audzinātāji (A.Slūtiņa, M.Laubergs, D.Rožkalne) veidoja kopīgu video spēlei ’’Vai tu pazīsti mežu?’’ brīvā dabā Mammasdabas olimpiādei. LVM olimpiāde ir radošs un veselīgs āra mācību spēļu ideju konkurss, kurā piedalās arī mūsu skolas astoņi aktīvi un zinātkāri jaunieši no 7.-9.klases, komandas uzdevums ir - izdomāt spēli par mežu un izspēlēt to kopā ar klases biedriem brīvā dabā, izmantojot dabas materiālus. Komandai jāapraksta spēles noteikumi un jāparāda 1 minūti gara video pamācība, kurā redzama spēles norise.
  30.novembrī 6. klases komanda – Linda Romane, Loreta Kinča, Edvīns Galans un skolotāja Ina Bergmane - piedalījās Saldus novada matemātikas pasākumā „Dators un mans mobilais – esam nešķirami!”
   
  Zane Signe Krasauska, Arta Romane, Mediju pulciņa reportieres.
  Oktobris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: