Pirmdiena,  22. oktobris,  2018
 
Vārda dienas:   Irīda, Īrisa, Airisa
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Noslēdzies VKKF atbalstīts projekts “Portrets tuvplānā (5)”

  1. decembris 2017, 12:15 2017 drukāt
  Noslēdzies Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra realizētais projekts “Portrets tuvplānā (5)”, kuru finansiāli atbalstīja VKKF. Projekts tika atbalstīts ar 800.00 euro lielu līdzfinansējumu.
  Projekta laikā notikuši 7 pasākumi-literāras tikšanās ar latviešu rakstniekiem Ingu Ābeli, Arno Jundzi, bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi, rakstnieci Ingunu Baueri, dzejnieci, dramaturģi Ingu Gaili, rakstnieci, bibliotekāri Maiju Krekli, rakstnieci, žurnālisti Līgu Blauu.
  Pasākumi Kursīšu bibliotēkā-informācijas centrā pulcējuši 120 cilvēku lielu auditoriju, gan pieaugušos, gan bērnus no Kursīšiem, Druvas, Nīgrandes, Saldus pilsētas.
  Lai iepazītu literātu radošo darbu un personību tika izliktas 7 literatūras un materiālu izstādes, kas tapušas sadarbojoties ar Saldus pilsētas bibliotēku un apkārtējām kaimiņu pagastu bibliotēkām, jo tajās varēja aplūkot arī Saldus novada bibliotēkās pieejamos autoru darbus.
  18.aprīlī bibliotēkā notika pasākums „Baudīt dzīvi un grāmatas” tikšanās ar rakstnieku Arno Jundzi. Tikšanās laikā bija iespēja izsekot autora darbu tapšanai no pirmās grāmatas līdz jaunākajai. Autors pastāstīja kā tapušas grāmatas, kur atrasts sižets, kā noris darba rakstīšana. Arno Jundze dalījās pārdomās par lasīšanu un grāmatām, runāja par savu darbību literatūrzinātnieka, žurnālista, rakstnieka amatā.
  15.maijā Kursīšu bibliotēkā notika pasākums „Par pelēm, sieru un…” tikšanās ar bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi. Evija ir vairāku bērnu grāmatu autore, kura raksta stāstus, dzejoļus un pasakas. Autores grāmatu varoņi ir īsti un viņai pazīstami vai satikti, to piedzīvojumi un blēņas ir daļēji patiesas un izdomātas. Evija pastāstīja bērniem kā top viņas grāmatas, cik būtiskas grāmatās ir ilustrācijas, kā tapa pirmā grāmata par Koko un Riko, divām pelēm un to piedzīvojumiem. Kā atzina autore, tad, lai rakstītu par blēņām un ne tikai, šie notikumi vai blēņas pašam ir jāpiedzīvo, lai tās būtu patiesas. Tādēļ bērni izspēlēja dažādas interesantas spēles, iemācījās dažas blēņas un eksperimentus. Noslēgumā katram bērnam par piemiņu tika autores parakstīta grāmatzīme.
  23.maijā bibliotēkā notika pasākums „Rakstīt ir lemts” tikšanās ar rakstnieci Ingu Ābeli un literatūras baudītāju Liegu Piešiņu. Tikšanās bija interesanta un aizraujoša, jo tika runāts par autores pēdējiem diviem darbiem “Klūgu mūks” un “Duna”, par darbu tapšanu un to turpmāko likteni (tulkojumiem, teātra izrādi, u.c.), par rakstīšanu un protams par pašu autori. Sarunu vadīja LNB speciāliste Liega Piešiņa. Pasākuma otrajā daļā L.Piešiņa iepazīstināja klātesošos ar savu ieskatu grāmatu jaunumos, dalījās pārdomās, ko vērts būtu izlasīt vasarā.
  7.jūnijā Kursīšu bibliotēkā viesojās daudzpusīga personība – literāte, inženiere un pedagoģe Inguna Bauere. Autore sarakstījusi vairāk kā 20 grāmatu par latviešu kultūrvēsturē zināmu personu sievām, notikumiem, grāmatas jauniešiem un vairāki “Lata romāni”. Autorei ļoti tuva tēma ir Latvijas vēsture, tāpēc pēdējo gadu laikā ir tapuši vēsturiski un biogrāfiski romāni, no kuriem spilgtākie un lasītāju iecienītākie veltīti tautiskās atmodas un citu latviešu kultūras dižvīru sievām – „Skolas Līze”, „Ede, Pumpura sieva”, „Lizete – dzejnieka lemtā”, ”Piedod, Karolīne”, “Marta, mana Andromeda” un citi. I.Baurere pasākuma laikā dalījās pieredzē un pārdomās par rakstīšanu, kāpēc to dara, kas sagādā prieku un kur ņem iedvesmu un tēmas rakstīšanai, runāja par savu dzīvi un tuvajiem cilvēkiem. Visu maiju un jūniju bibliotēkā apskatāma izstāde “Ingunas Baueres radošā darbība”.
  23.septembrī bibliotēkā notika pasākums "Būt vienai no..." tikšanās ar dzejnieci, dramaturģi, rakstnieci un režisori Ingu Gaili. Pasākuma ievadā Kursīšu amatierteātris “Kodols” bija sagatavojis dzejas performanci ar viešņas dzeju. Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīt Ingas Gailes interesanto personību, dzejas tapšanas smalkumus un dzīves uzskatus. Diskusija izvērtās par I.Gailes romānu “Stikli” tā tapšanu un tajā apskatīto vēstures faktu. Dzejnieces izpildījumā skanēja viņas radītā dzeja, kas klausoties skanēja pavisam savādāk, interesantāk, nekā lasot pašiem.
  24.oktobrī bibliotēkā notika pasākums “Ilgu putni”, kurā viesojās rakstniece un bibliotekāre Maija Krekle. Tikšanās laikā varēja iepazīt autores personību un dzīves līkločus, kas ir romāna vērti, jo dzīve ir sagādājusi daudz pārbaudījumu un notikumu. Uzzinājām, kā autore nonākusi līdz rakstīšanai un kas ietekmējis grāmatu tapšanu, kur rasti sižeti un kāpēc raksta. M.Krekle literārā darbība, varētu teikt, iet divus ceļus – faktos, izpētē balstīti kultūrvēsturiski raksti, stāsti, romāni par literātiem, kultūras personībām un daiļliteratūras darbi. Tikšanās bija interesanta un rosinoša lasīt, jo iepazinām jaunu autoru un tā daiļradi.
  28.novembra vakarā Kursīšu bibliotēka aicināja uz pasākumu “Ieskatīties personības portretā” – tikšanos ar žurnālisti, rakstnieci Līgu Blauu. Autores dzīvīgajā un atraktīvajā stāstījumā savijās personības atspulgi un stāsts par sevi, gan piezīmes par darbu tapšanu un satiktajām personībām. Sanākušie varēja uzzināt, kā tapa grāmatas par ievērojamām un spilgtām Latvijas personībām – Viju Artmani, Džemmu Skulmi, Maiju Tabaku, Jāni Paukštello, Jāni Stradiņu, Ainaru Virgu, Uldi Dumpi un nedaudz ielūkoties šo cilvēku personības portretā. Runājām par žurnālistes darbu, tā aizkulisēm, par vērtībām un L.Blauai svarīgo.
  Bildes no pasākumiem pieejamas šeit - http://www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka/gallery/ kā arī www.kursisi.lv un facebook.com bibliotēkas profilā.
  Par projekta aktivitātēm un pasākumiem varēja izlasīt afišās, interneta vietnēs – www.kursisi.lv, www.saldus.lv, www.biblioteka.lv, Bibliotēkas profilos sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com, twitter.com, publikācijās – laikrakstā “Saldus Zeme”, informatīvajos izdevumos “Saldus Novada vēstis” un “Kursīšnieks”.
  Mārtiņš Lagzdons
  Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs
  Projekta vadītājs
  < Oktobris 2018
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: