Pirmdiena,  15. oktobris,  2018
 
Vārda dienas:   Eda, Hedviga, Helvijs
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Iepazīsti, izmēģini, izvēlies!

  7. jūnijs 2017, 21:41 2017 drukāt
  Tāds ir Kursīšu pamatskolas Cemex Iespēju fonda finansētā projekta nosaukums.Skolēnu vidū ir izveidojies stereotips, ka matemātika, ķīmija, fizika, dabaszinību priekšmeti- tas ir tik grūti, sarežģīti, neinteresanti. Arī vidusskolu beidzot, samērā mazs skolēnu skaits kārto eksāmenus ķīmijā, bioloģijā, fizikā. Līdz ar to nav intereses arī par tālākizglītības profesijām eksaktajā jomā. 
  Tāpēc ir jārada interese par eksakto jomu priekšmetiem un profesijām jau pamatskolā.
  Arī mūsu skolā ir jāveicina lielāka interese par dabaszinību priekšmetiem, par profesijām šajā jomā.  Interesi var radīt ne tikai mācību stundā, bet  parādot, aizraujot ar eksakto zinātņu piedāvātajām iespējām ārpusskolas, tas ir, ar dažādām interaktīvām nodarbībām šajā jomā.
  realizējot projektu, mēs kompakti vienā dienā apmeklēsim  plašāko (ar labām atsauksmēm)  Z(in)oo centru Cēsīs, Baldones observatoriju, kas rosina uzdot jautājumus, meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas priekus, izmantojot tehnoloģijas, pārbaudīt dažādus dabas likumus, tādējādi  radot interesi, parādot, ka  ir vērts  ieguldīt lielāku enerģiju un piepūli, lai apgūtu tieši eksaktos mācību priekšmetus, jo tie palīdzēs augstskolā apgūt augsto tehnoloģiju un inženierzinātņu specialitātes, līdz ar to nodrošinot sev labākas karjeras iespējas visa mūža garumā.
  Realizējot projektu, visiem  Kursīšu pamatskolas skolēniem un  pirmsskolas programmas bērniem tiks veicināta interese apgūt dabaszinību priekšmetus, būs iepazinušies ar dažādām eksaktās jomas profesijām - 50 3.-9.klases skolēni apmeklēs Z(in)oo centru Cēsīs, piedalīsies interaktīvajās nodarbībās, kā arī Baldones observatoriju.
  Iegūtos iespaidus 5.-9.klases skolēni demonstrēs skolasbiedriem, iejūtoties kādā eksakto  profesiju tēlā, skolas ārpusstundu pasākumā „Eksakto priekšmetu profesiju parāde”. Savukārt 1.-2.klases bērniem un 24 pirmsskolas bērniem 3.-6.klases skolēni demonstrēs dažādus aizraujošus eksperimentus, kas mudinās izzināt apkārtējo pasauli. Visi skolas skolēni pasākuma ietvaros tiksies ar dažādiem eksakto profesiju pārstāvjiem.
  Projekta pasākumu kopums kliedēs izveidojušos stereotipus, ka dabaszinības ir sarežģītas, neizprotamas un grūtas.
  Tā rezultātā būs plašāks redzesloks par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām, kas paplašinās iespējas izvēlēties savu nākotnes karjeru ar profesijām eksaktajās jomās, kā rezultātā, iespējams, Latvija iegūs vērtīgus zinātniekus.
  Lai mums izdodas veiksmīga sadarbība! Lai izdodas iepazīt, izmēģināt un izvēlēties!
  Skolas direktore un projekta vadītāja Irēna Lagūna.
  < Oktobris 2018
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: