Trešdiena,  19. decembris,  2018
 
Vārda dienas:   Lelde, Sarmis
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
     

    Dzejas stundas Kursīšu pamatskolā

    6. oktobris 2017, 11:45 2017 drukāt
    Mūsu skolā katru gadu notiek Dzejas dienu pasākums. Šogad dzejas stundas notika katrā klasē. Tika uzdots uzdevums - uzaicināt uz šo stundu kādu viesi. Par šīm stundām stāsta skolotāji un skolēni.
    19.septembrī dzejas stunda notika 3.-4.klasē. Kā stāsta 3.-4. klases audzinātāja Tonija Spēlmane, bērni cītīgi gatavojušies un mācījušies dzejoļus no galvas. Pasākuma viesi bija skolas saimnieks Žanis Bergmanis un garderobiste Zinastante (Z.Circene), kuriem tika piešķirtas dzeltenas krāsas cepurītes, jo pasākuma laikā visiem bija cepurītes. Skolēni lasīja dzeju par rudeni, dabas krāšņumu un rudens darbiem. Skolēni bija izvēlējušies L.Vāczemnieka, O.Vācieša, M.Čaklā, J.Sirmbārža, J.Raiņa dzejas rindas. Skolotāja bija sagatavojusi dzejoļus par skolu un skolēniem. Viesi bija ieradušies ar cienastu un lasīja Aspazijas dzeju “Rudens”. Kopumā aizvadīta sirsnīga un mīļa stunda.
    20.septembrī tika aizvadīta otrā dzejas stunda, kurā piedalījās 5.-6. klase. Par šo stundu stāsta Alise Bilerta, 5.-6.klases vecākā: „Pasākumā tika ielūgta arī viešņa – Tīnas mamma Evita Madžule. Stundas laikā gan skolēni, gan viešņa klausījās un lasīja dzejoļus, dzejoļi bija gan gari, gan īsi. Pasākuma laikā tika arī pasniegti gardumi, kā arī tika dzerta skolotājas Sanitas Vītolas pašas vāktā tēja. Pasākuma beigās tika uzņemts kopīgs foto piemiņai. Tika arī pasniegts pateicības raksts un puķes Evitai Madžulei par piedalīšanos pasākumā.”
    Trešajā dzejas stundā piedalījās 1.klase, par to mums pastāstīja 1.klases skolotāja A.Rorbaha: „Uz dzejas dienu tika ielūgta bibliotekāre Sandra Kilevica. Katrs bērns izvēlējās lasīt vienu Evijas Gulbes dzejoli. Lasīja arī skolotājas, katrs dalībnieks uzzīmēja tā dzejoļa, kurš patika visvairāk, ilustrāciju. Darbojoties komandās, bērni veidoja kopīgu dzejoli (atskaņu vārdus skolotāja jau bija sagatavojusi), uzrakstītais dzejolis tika arī nolasīts. Dzejas priekšnesumu klausījās arī bērnu mīļās rotaļlietas.”
    21.septembrī tika aizvadīta ceturtā dzejas stunda, kurā piedalījās 8.klases skolēni. 8.klases skolēni devās uz Neatkarības birzi, tur tika aizvadīta viņu dzejas diena. Stāsta Sabīne Circene: „Tika runāti dzejoļi kopā ar klases audzinātāju Aiju Slūtiņu, un kā viesis tika ielūgta skolotāja Tonija, kura nolasīja miniatūru. Pasākuma laikā tika spēlēta spēle, “Kurš dzejolis pieder autoram?”. Skolotāja Tonija un skolotāja Aija bērnus cienāja ar bumbieriem un ar ābolu ievārījumu maizītēm.”
    25.septembrī tika aizvadīta piektā dzejas stunda, kurā piedalījās 7.klases skolēni. Viņu viesis bija skolotāja Aija Slūtiņa. Šajā stundā viņi lasīja dzeju un mielojās ar sāļo kliņģeri, īsziņā rakstīja Loreta Kinča.
    Tādas, lūk, neparastas dzejas dienu stundas bija mūsu skolā.
     
    FOTOGALERIJA
    Airita Kurakova, mediju pulciņa reportiere.
    < Decembris 2018
    P
    O
    T
    C
    Pk
    S
    Sv
    01
    02
    03
    04
    05
    06
    07
    08
    09
    10
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    21
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
    INFORMATĪVAIS IZDEVUMS    KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

    Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
    Saldus novads
    LV-3890
    tālr./fakss 63846745
    e-pasts: