Pirmdiena,  14. oktobris,  2019
 
Vārda dienas:   Minna, Vilhelmīne
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Aprīlis skolā

  5. maijs 2017, 13:00 2017 drukāt
  Aprīlis – viesu mēnesis skolā. Ārpusskolas - konkursi, pētniecisko darbu aizstāvēšana, olimpiādes, sadziedāšanās.
  4.aprīlī skolā viesojās Kalnu vidusskolas skolēni, lai mūsu devītos iepazīstinātu ar militāro programmu.
  5.aprīlī Saldus pilsētas bibliotēkā notika konkurss “Lieliskais piecinieks”, kurā piedalījās arī mūsu skolas komanda. Konkursā piedalījās 3 vidusskolu komandas un 7 pamatskolu komandas. Komandu, kurā piedalījās Zane Signe Krasauska, Arta Romane, Jānis Upenieks, Armands Kļava un Rimants Jablonskis, konkursam sagatavoja sk. Dace Rožkalne. Komandām mājasdarbā vajadzēja izvēlēties vienu valsti, kuru prezentēt ar prezentāciju un valsts ēdienu. Mūsu skolas komanda prezentēja Spāniju un Spānijas nacionālo ēdienu - tortilju, bet tas tikai bija viens no viņu uzdevumiem. Viņiem arī vajadzēja ļoti cītīgi mācīties konkursam. Konkursa uzdevumi bija āķīgi, bet tajā pašā laikā vienkārši. Daudz jautājumu bija par globālajām problēmām. Un galu galā mūsu komanda ieguva godpilno 3.vietu. Apsveicam!
  6.aprīlī skolā viesojās Saldus novada Izglītības pārvaldes speciālistes. Tika runāts par izglītības nozari Saldus novadā, par izglītības procesa norisi mūsu skolā.
  7.aprīlī Tīna Madžule un Linda Romane (sk. U.Sauja) piedalījās Saldus novada angļu valodas olimpiādē. Vēl šajā dienā skolā viesojās fotogrāfi.
  13.aprīlī skolā viesojās Saldus novada latviešu valodas un literatūras skolotāji. Skolotāja S.Vītola un bibliotekāre S.Kilevica dalījās pieredzē par lasītprieka un lasītprasmes   veicināšanas pasākumiem, aktivitātēm, metodēm mūsu skolā. Pēc tam viešņas devās uz pagasta bibliotēku.
  20.aprīlī Cieceres internātskolā notika pētniecisko darbu aizstāvēšana. No mūsu skolas pētniecisko darbu aizstāvēt devās Arta Romane (pētnieciskā darba vadītāja sk. Ina Bergmane, palīdzēja arī latviešu valodas sk. Sanita Vītola). Arta prezentēja savu PD “Daudzskaldņi un to pielietojums matemātikā” un ieguva nomināciju „Viscentīgākais pētnieks”. Darbs tika novērtēts ar 2.pakāpi. Apsveicam! Pēc darba aizstāvēšanas bija interesantas nodarbības. Sporta sadaļā viens no žūrijas locekļiem bija mūsu skolas sporta sk. M.Laubergs.
  20.aprīlī 1.-4. klases koristi devās uz Saldu, lai piedalītos Saldus skolu koru kopmēģinājumā.
  21.aprīlī mūsu skolas meitenes Zane Signe Krasauska, Eva Buraka un Arta Romane devās uz Talantu skolas rīkoto ekskursiju Rīgā. Apmeklējām Rīgas Kino muzeju. Tur mums stāstīja, kā agrāk tapa kinofilmas. Notika arī praktiska darbība, kur mums stāstīja un rādīja, kā top animēta filmiņa, paši arī veidojām filmiņu. Pēc muzeja apmeklējuma devāmies uz Latvijas Universitāti ieturēt gardas pusdienas. Kad visi bija ieturējuši gardas pusdienas, sagaidījām autobusu un devāmies ceļā uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju. Mākslas muzejā apskatījām daudz slavenu gleznu un braucām ar zelta krāsas liftu, lai apskatītu, kas notiek gleznu glabātavā. Izrādās, ka šajā muzejā ir vairāk kā 150 tūkstošu gleznu. Atpakaļ braucot mājās, visiem bija ļoti lustīgs garastāvoklis (arī skolotājiem un šoferim), tāpēc ekskursija bija ļoti jautra un diena bija izcili pavadīta. Paldies Talantu skolas rīkotājiem par šo ekskursiju!
  No 20. marta visā Latvijā tika rīkots konkurss – “Fizmix Eksperiments”, kurš ir Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem. No Saldus un Brocēnu novada piedalījās tikai trīs skolas – Brocēnu vidusskola, Pampāļu pamatskola un Kursīšu pamatskola. No mūsu skolas komandā startēja 5 astotās klases skolēni Alvis Rītiņš, Kristers Krūmiņš, Jānis Upenieks, Arta Romane un Zane Krasauska, kā arī fizikas skolotāja Ina Bergmane. Viņi eksperimentēja, risināja un meklēja dažādas lietas, lai atbildētu uz grūtajiem jautājumiem. No 29 Kurzemes novada skolām mēs palikām 18. vietā.
  25.aprīlī skolas bibliotekāre S.Kilevica aicināja Bērnu žūrijas dalībniekus uz tēju un našķiem, un sarunām par lasīšanu. Skolotāja S.Vītola organizēja spēli „Stāstu stāstiem izstāstīju”. Stāsti bija dažādi, idejas bija ļoti interesantas, jautājumi bija par literatūru, grāmatām, lasīšanas paradumiem. Tikšanās pagāja ļoti pozitīvā, brīvā atmosfērā.
  26.aprīlī mazo klašu 6 skolēni - dabaszinību entuziasti - piedalījās Liepājas Zino centra vadītajā nodarbībā Saldū, to organizēja Saldus izglītības pārvalde. Vēl skolēni apmeklēja muzeju Saldū.
  27.aprīļa vakarā skolā notika pasākums, veltīts globālajām problēmām. Katra klase bija izvēlējusies vienu problēmu, par to sagatavojusi stāstījumu. Skolotāja A.Rorbaha bija sagatavojusi uzdevumus, jautājumus, kas saistīti ar globalitāti. Pēc pasākuma bija diskotēka.
  28.aprīlī Arta Romane un Sabīne Circene pārstāvēja mūsu skolas mazpulku „Bitīte” (vad. D.Meļkerte) mazpulku daudzcīņā, kas notika Druvā. Pasākums veltīts Latvijas vēsturei, tautasdziesmām, sagaidot Latvijas simtgadi. Sabīne Circene savā grupā ieguva 1.vietu, Arta Romane - 2.vietu. Apsveicam!
  28.aprīlī 3.klases skolēni Irēna Trunčenkova, Elīna Melnbārde, Kristjans Briedis un skolotāja T.Spēlmane piedalījās Saldus novada erudītu konkursā. Mūsu skolas komanda ieguva nomināciju „Matemātisko tekstiņu eksperti”. Apsveicam!
   
  Ziņas apkopoja A.Romane, Z.S.Krasauska, A.Griķe, A.P.Granta, A.Kurakova, mediju pulciņa reportieres
  Oktobris 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: