Svētdiena,  17. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Hugo, Uga, Uģis
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Aktivitātes un notikumi bibliotēkā aprīlī

  13. maijs 2016, 16:42 2016 drukāt
  Aprīlī bibliotēkā notikuši tradicionālie pasākumi - lasītāju kluba tikšanās, krustvārdu mīklu minēšanas cempionāta kārta, semināri un konsultācijas, kā arī veiksmīga dalība Latvijas Bibliotēku festivālā. Plašāk par notikumiem raksta turpinājumā!
  9.aprīlī bibliotēkā notika informatīva stunda-konsultācijas iedzīvotājiem par Gada ienākumu deklarācijas aizpildi un pārmaksāto nodokļu atgūšanu. Interesentiem tika parādīts, kā darboties VID EDS, kā iesniegt un aizpildīt gada ienākumu deklarāciju. Konsultācijas sniedza un liels paldies par sadarbību kursīšniecei Ievai Circenei un saldeniecei Initai Skarai.
  Vēlāk, pēcpusdienā, bibliotēka aicināja interesentus uz pasākumu-tikšanos ar rotkali, latvisko tradīciju kopēju Hariju Jaunzemi. Pasākums bija kupli apmeklēts, un tajā interesenti varēja uzzināt par rotkaļa darbu, par senajām rotām un to nozīmi un lietošanas tradīcijām. Rotkalis dalījās savā pieredzē un zināšanās par latviskām lietām, latvju zīmēm. Bija iespēja iegādāties rotkaļa darinājumus.
  16.aprīlī bibliotēkā notika tikšanās ar Saldus un Brocēnu novadu literātu biedrības “Saldus saulesstīga” biedriem- literātēm Sandru Medni, Laimdotu Vištarti, Intu Svažu un Andru Gaigalu. Pasākuma laikā autoru izpildījumā skanēja dzeja par mīlestību un tās dažādajām izpausmēm un veidiem. Literātes pastāstīja par savu literāro darbību, dzejas un prozas tapšanu. Paldies tiem pāris interesentiem, kuri atnāca, piedalījās, un domāju, ka nebija vīlušies.
  Visu aprīli bibliotēkā apskatāma biedrības “Saldus saulesstīga” veidotā izstāde “Mīlestības dzejas siena”, kurā dzeju pašrocīgi rokrakstā rakstījuši gan biedrības literāti, gan Latvijā zināmi autori.
  Tāpat visu aprīli bibliotēkā bija apskatāma J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja izstāde “Saldus Sadraudzīgās biedrības ēkas vēsture”, kas veltīta ēkas pastāvēšanas 120 gadu jubilejai, akcentējot trīs nozīmīgākos posmus tā vēsturē. 1894. gada 16. janvārī Saldus Sadraudzīgās biedrības nams, būvēts par sabiedrības ziedotiem līdzekļiem, tika iesvētīts. Uz 125 gadiem atskatās arī pirmā latviešu kultūras un izglītības biedrība pilsētā - Saldus Sadraudzīgā biedrība, dibināta 1888. gada 1. novembrī. Izstāde sniedz ieskatu Saldus Sadraudzīgās biedrības vēsturē un kultūras dzīves norisēs līdz 1940. gadam. Pēc Otrā pasaules kara biedrības telpās tika izvietots Saldus Kultūras nams. Padomju periodā plaši pazīstami kļuva Saldus Tautas kolektīvi, īpaši Saldus Tautas teātris režisora Jāņa Kļavas vadībā. Jauns posms biedrības nama dzīvē sācies ar 1963. gadu, kad te tika pārcelts Saldus Pionieru nams. Daudzveidība un aizrautība raksturo Saldus Bērnu un jaunatnes centra darbinieku un audzēkņu darbu arī šodien.
  No 11.marta līdz 30.aprīlim ciklā “Kolekciju stāsti” bija apskatāma kursīšnieces Maigas Zaķes zaķu kolekcijas izstāde “Lieli mazi garauši”. Kolekcijā apskatāmi trauki, mīkstās rotaļlietas, keramikas izstrādājumi, figūriņas un citi zaķu tematikas priekšmeti, kuri atceļojuši no dažādām pasaules un Latvijas vietām kā dāvanas. Bibliotēkā apskatāma daļa no vairāk kā 150 priekšmetu lielās izstādes.
  19.aprīlī Latvijas Bibliotēku festivāla laikā notika Latvijas bibliotekāru 18.konference “Attiecības. Sadarbība. Kopiena”, kuras laikā vairākās lekcijā un priekšlasījumos varēja uzzināt un iegūt jaunas zināšanas un informāciju. Konferencē piedalījās arī Saldus novada pārstāvji - Saldus novada Rubas pagasta bibliotēkas vadītāja Maruta Opoļska, Zirņu pagasta bibliotēkas vadītāja Līga Ņikitina, Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs M.Lagzdons, Saldus pilsētas bibliotēkas speciālistes - metodiķe Aija Pelīte un Zaiga Freiberga. Konferences laikā notika diskusija, lekcijas un paralēlās darba sekcijas ar priekšlasījumiem. Vakarā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika viens no Latvijas bibliotēku festivāla pasākumiem - Bibliotēku Gada balva, svinīgā ceremonija, kuras laikā tika paziņoti un sveikti Latvijas Bibliotekāru biedrības konkursa “Gada bibliotekārs 2015″ un LNB Atbalsta biedrības konkursa “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” uzvarētāji. Ceremonijas laikā Kursīšu bibliotēkas vadītājs tika sumināts ar LBB balvu “Gada bibliotekārs 2015” – izcilība bibliotēkas interešu pārstāvniecībā. Bibliotekāru apbalvošanas ceremoniju muzikāli bagātināja latviešu komponistu klasikas darbi, kurus izpildīja Ventis Zilberts (klavieres), Tatjana Ostrovska (vijole), Anete Toča (flauta), pasākumu vadīja Ojārs Rubenis.
  Latvijas bibliotēku festivāla otrajā dienā 20.aprīlī notika Bibliotēku izstāde – ideju tirgus, kur bibliotēkas un to partneri no visiem Latvijas novadiem dalījās pieredzē un lepojās ar saviem projektiem, izstādēm un veiksmes stāstiem, tādējādi veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu neformālā radošā gaisotnē,  gūstot iedvesmu jaunām aktivitātēm. Bibliotēku ideju tirgū Kursīšu bibliotēka trīs planšetēs prezentēja sevi, sadarbību ar pagasta iestādēm (skolu, bērnudārzu, dienas centru, kultūras darba organizatori), iedzīvotājiem, biedrību “KABata”, J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju, citām bibliotēkām, stāstīja par organizētājām aktivitātēm un pasākumu cikliem.
  21.aprīlī uz pirmspēdējo kārtu Krustvārdu mīklu minēšanas čempionāta 2.posmā ieradās 11 erudīti, kuriem 1 h un 20 min laikā bija jāatrisina 4 mīklas (2 klasiskās, zviedru un rozete). Vai nu pavasaris vai nogurums, bet šajā reizē lielas grūtības visiem sagādāja lielākā daļa mīklu. Spriedze aug, jo tuvojas noslēgums.
  26.aprīlī bibliotēkā pulcējās Lasītāju kluba dalībnieki, lai runātu par romānu un N.Ikstenas darbu “Mātes piens”. Literatūras skolotāja S.Vītola pastāstīja par romānu no teorētiskā aspekta, lasītāju kluba dalībnieki apsprieda un analizēja N.Ikstenas romānu “Mātes piens”, ar kuru visi bija iepazinušies. Izvērtās interesanta diskusija, kuras laikā tika salīdzinātas savas atmiņas, personīgā pieredze ar romānā aprakstīto, diskutējām par tēmas aktualitāti, problēmām, notika pretēju viedokļu sadursme. Tikšanās bija izdevusies un interesanta, Lasītāju klubs iesaka izlasīt šo romānu!
   
  Mārtiņš Lagzdons, bibliotēkas vadītājs.
   
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: