Trešdiena,  13. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Pasākums „Kas otram bedri rok” tikšanās ar Ingu Jērumu un Regīnu Devīti.

  26. oktobris 2019, 14:30 2019 drukāt
  Kursīšu bibliotēkā-informācijas centrā
  26.10.2019. plkst. 14.30
  Pasākums „Kas otram bedri rok” tikšanās ar žurnālisti, grāmatu autori Ingu Jērumu un aktrisi Regīnu Devīti.
  Pasākums notiek projekta “Portrets tuvplānā (9). Detektīvi” ar VKKF finansiālu atbalstu.
  Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un foto izmantoti bibliotēkas publicitātes nolūkos – mājaslapā, sociālajos tīklos un drukātajos izdevumos!
   
  Par viesiem:
  Inga Jēruma (literārais pseidonīms Margarita Grietēna) – žurnāliste, rakstniece. Strādājusi un rakstījusi izdevumiem „Padomju Jaunatne”, „Dadzis”, „Lauku Dzīve”, „Teātra Vēstnesis”, “Muzeju Vēstnesis”. Vairāku kultūrvēsturiskām personībām un aktieriem veltītu monogrāfiju autore.
  Ar Margaritas Grietēnas vārdu jau iznākuši vairāki dāmu detektīvi. Kā radās pseidonīms, stāsta autore: “Man vienmēr patikusi detektīvliteratūra. Ik pa laikam palasot pa kādam krievu dāmu detektīvam, allaž nosūkstījos: žēl, ka latviešiem īsti nav tādas fiksās lasāmvielas, ar ko kavēt laiku, braucot vilcienā, sēžot frizētavā vai pie zobārsta. Un tad pēkšņi pie manis ieradās Margarita Grietēna jeb vienkārši Margrieta. Apsēdās pie datora un sāka klikšķināt taustiņus. Stipri samulsusi, viegli trīsošām lūpām apjautājos, ko viņa tur raksta, un Margrieta pār plecu atmeta: „Krimiķi, ko citu!” Margrieta strādā galvenokārt naktīs. Uzrakstīto dod man lasīt un ļauj pat rediģēt. Man patīk žanrs „dāmu detektīvs” – ķibeles gadās dāmām, razbainiekus medī sievietes, autore pārstāv vājo dzimumu... Un arī lasītājas droši vien būs galvenokārt dažādu gadagājumu sievietes. Margaritas Grietēnas rakstības stils viņas cienītājiem labi zināms – viegls un ironisks. Taču, iespējams, tieši tā laiku pa laikam der palūkoties uz to, kas notiek mums apkārt.”.
   
  Regīna Devīte
  Dzimusi Krievijā, Amūras apgabalā. Beigusi Valmieras 4.vidusskolu (1974), Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu (1977), Teātra mākslas institūtu Maskavā (1985). Valmieras drāmas teātra aktrise un izrāžu vadītāja (kopš 1978).
  Maiga, pievilcīga aktrise ar pašapzinīgas sievietes šarmu. Jaunībā izspēlējusies dabasbērnu lomās, aktrise vēlāk saviem tēliem piešķīrusi daudz asprātības un labvēlīgas ironijas. Līdztekus dažādu lomu atveidošanai aktrise pilda izrāžu vadītājas pienākumus, un savu talantu liek lietā kolēģu apvaldīšanā gudrā un humorīgā veidā.
  Regīna ir neparasti traka, enerģiska un saimnieciska, jo uz viņas pleciem ir ne tikai izrāžu norises pārraudzīšana, bet arī savas, vairāku desmitu hektāru lielās zemnieku saimniecības un tai izcīnītās Eiropas naudas pārvaldīšana. Viņas sirdslieta ir floristika – Regīna gaidīt gaida ziemas un vasaras saulgriežus, kad darina krāšņus Adventes rotājumus un pin Jāņu vainagus.
  Pēdējos gados ieguvusi milzu popularitāti kā seriāla „UgunsGrēks” Zenta, Regīna ar sev raksturīgo humoru attiecas arī pret šo lomu: „ Lai kādi notikumi nebūtu, raksturam jāpaliek nemainīgam. Jo tas ir viens no galvenajiem seriālu likumiem – varoņi līdz galam paliek tādi, kādi seriālā ienākuši. Un vai tad dzīvē arī tā nav? Vienas dzīves ir par maz, lai cilvēks mainītos!”
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  15
  16
  17
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: