Trešdiena,  19. decembris,  2018
 
Vārda dienas:   Lelde, Sarmis
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Skolas īsās ziņas

  11. novembris 2017, 15:53 2017 drukāt
  Oktobris- notikumiem, aktivitātēm pilns un radošs.
  4.oktobrī skolā notika skolotājdienas pasākums ar dažādām aktivitātēm.     
  7.oktobrī Kursīšu pamatskolas mazpulks (D.Meļķerte un A.Romane) piedalījās pasākumā "Starp Miķeļiem un Mārtiņiem" Oskara Kalpaka muzejā. Dalības maksa bija viens dārzenis. Kamēr mazpulka vadītājiem bija dzimtas koka pētīšanas nodarbība Māra Zaneriba vadībā, tikmēr bērniem bija jāpilda uzdevumi: jāatrod un jāatpazīst koku lapas. Tad bērni tika sadalīti divās grupās, viena grupa gāja ar I. Svažu uz virvju trasi, bet otra grupa Velgas vadībā gāja šaut ar loku. Pēc kopīgās zupas nobaudīšanas bērniem bija jāapmeklē vismaz viena darbnīca: dekupāžas darbnīca, zirņu žagariņu darbnīca, spēka vārdu darbnīca.
  No 9. – 13. oktobrim katra klase tikās ar eksaktās jomas profesijas pārstāvjiem. Pie mums viesojās farmaceite, veterinārārste, būvtehniķis, mežzine, medmāsa. Tikšanās notika CEMEX iespēju fonda projekta “Iepazīsti, izmēģini, izvēlies” ietvaros.
  11.oktobrī 3.-4. stundas laikā skolā viesojās psiholoģe Lana Turka. Uz sarunu tika aicināti 3.-6.klases skolēni. Psiholoģe runāja tikai ar skolēniem. Sarunas temats bija par apsmiešanu, apsaukāšanos, ņirgāšanos skolēnu vidū. Skolēni skatījās un apsprieda filmu “Roberts un Katrīna”. Skolēnus aicināja iejusties šo cilvēku vietā. Vēl viņi spēlēja spēli “Stāstu stāstiem izstāstīja”. Bija darbs grupās – viņi zīmēja. Un nodarbības beigās katrs izteica savu domu, ko ir iemācījušies un kas patika. Pasākums notika ESF projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Saldus novadā” ietvaros.
  13. oktobrī Kursīšu pamatskolas skolnieces Alīna Slūtiņa un Arta Romane devās uz Talantu skolu Druvā. Alīna mācījās Personības attīstības skolā, kur viņai bija tikšanās ar Druvas vidusskolas absolventi – mūziķi, mākslinieci un vienkārši radošu personību Ievu Svētiņu. Arta mācījās Multimediju skolā, kur bija tikšanās ar Kārli Lesiņu – jauno kinorežisoru.
  17. oktobrī tika rīkots īpašs pasākums 5.klasei, to organizēja 9. klases pārstāvji (sk. U.Sauja, A.Rorbaha, A.Griķe, Z.S.Krasauska un A.Romane).
  18.oktobrī norisinājās aktivitāte projekta “Iepazīsti, izmēģini, izvēlies” (Cemex Iespēju fonds) ietvaros, kurā 3.-5. klases skolēni un dabaszinību skolotāja T.Spēlmane bērnudārzā mazajiem bērniem rādīja eksperimentus: „Vulkānu”, „Triks ar pipariem”, „Mikro vulkānu” u.c. Eksperimentu rādītāji stāsta, ka mazie bija izbrīnīti, priecīgi par to, ka lielie bērni viņiem sagatavoja šos savus eksperimentus. Satraukumu juta gan eksperimenta veicēji, gan mazie bērni. Mazie arī bija atraktīvi, meklējot Brīnumkasti, kurā ir grāmatas un dažādi materiāli eksperimentiem.
  18.oktobrī 7.klases skolnieks Aigars Rītiņš (sk.G.G.Barons) mājturības un tehnoloģiju olimpiādē izcīnīja 1.vietu novadā. Mēs lepojamies!
  20.oktobrī notika pētniecisko darbu pirmā diena un projekta “Iepazīsti, izmēģini, izvēlies” noslēguma aktivitāte – profesiju un eksperimentu prezentācija-profesiju parāde.
  FOTOGALERIJA
  21.oktobrī Aizputes vidusskolā notika Kurzemes Mazpulku rudens forums, kurā piedalījās un savus darbus aizstāvēja Alīna Slūtiņa (pateicība par Šalotes sīpolu audzēšanu), Sabīne Circene (Atzinība par liliju audzēšanu) un Arta Romane (1.vieta un pateicība par Šalotes sīpolu audzēšanu). Vadītāja D.Meļķerte.
  Visu mēnesi notika Putras mēneša aktivitātes klasēs. Tēma - auzas.
  Brīvlaikā skolotāji mācījās dažādos kursos.
  31.oktobrī teicām paldies skolotājai Dacei Rožkalnei par nostrādātajiem gadiem skolā.
   
  Ziņas apkopoja A.Romane, A.Slūtiņa, K.Janševskis, mediju pulciņa reportieri.
  Oktobris 2017
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: